Cami Saldırıları Almanya’da Ramazan Öncesi Camiye “Kurşunlu Tehdit”

Yeni Zelanda'da yaşanan terör saldırısından sonra İslamofobik mektupların hedefinde olan Berlin'deki Gazi Osman Paşa Camii’ne mavzer fişeği bırakıldı.

admin 2 Mayıs 2019

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Gazi Osman Paşa Camii’nde cuma namazı sonrası mavzer fişeği bulundu. Berlin’in Neukölnn semtinde Berlin İslam Federasyonu’na bağlı camide kurşunu cemaat farketti. Olayla ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Ali Şenel, Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırılarından sonra camiye gelen İslamofobik mektuplara dikkat çekti. Mektuplarda İslama hakaret içeren ifadelerin yer aldığını aktardı.

Mektuplarla ilgili polise şikayette bulunduklarına kaydeden Şenel, incelemek üzere polislerin mektupları aldıklarını belirtti. Ali Şenel, son olarak camiye kurşun bırakıldığını belirterek, “Mermiyi de polise verdik. Ramazan öncesi olması nedeniyle şimdi vermeyi planladığımız iftar yemeklerini iptal edip etmeyeceğimizi düşünüyonuz. Yapacağımız toplantıda bu konuyu karara bağlayacağız.” dedi.

Geçen Yıl 813 Saldırı Gerçekleştirilmişti

Almanya İçişleri Bakanlığı’nın Sol Parti’nin verdiği soru önergesine verdiği cevapta, ülkede 2018 yılında camilere ve Müslümanlara 813 saldırının düzenlendiğini duyurmuştu. Açıklamada, bu saldırıların büyük çoğunluğunun aşırı sağcılar tarafından düzenlendiğinin varsayıldığı aktarılmıştı.(P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar