'Christchurch'

Yeni Zelanda’daki Terör Saldırısında Yaralanan Türk Vatandaşı Hayatını Kaybetti

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında ağır yaralanan Türk vatandaşı Zekeriya Tuyan'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

Christchurch kentindeki Nur Camisi’ne 15 Mart’ta düzenlenen terör saldırısında bacağından ve sırtından aldığı iki kurşunla ağır yaralanan Tuyan’ın bugün geçirdiği bir ameliyatın ardından yaşamını yitirdiği bildirildi.

Abisinin vefatını üzüntüyle öğrendiklerini belirten kardeşi Yahya Tuyan, yaptığı açıklamada, “Bugün ameliyat olmuş, kanamayı durdurmamışlar, kaybettik. Biz de iyiye gidiyor diye seviniyorduk, 50 gün oldu mücadele ediyordu, doktorlar, biz epey uğraştık fakat olmadı.” dedi.

Anne ve Babası Perspektif’e Konuşmuştu

Oğullarını ziyarete gittikleri Christchurch’de Perspektif’e konuşan Zekeriya Tuyan’ın anne ve babası, çocuklarını en son geçen sene Ramazan ayında gördüklerini söylemişti. Annesi, hasta olduğu zaman uzakta olduğu için genellikle bunu oğlundan gizlediğini belirterek, ancak oğlunun bunu hissettiğini ve kendisine, sürekli “kendini üzme anne, kendini yorma anne” dediğini gözyaşları ile anlatmıştı. Çocuğunu sağsalim gördüğü için mutlu olduğunu dile getirmiş, oğlu için dua istemişti.

İki çocuk babası Zekeriya Tuyan, Christchurch Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altındaydı. Yeni Zelanda‘nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine 15 Mart’ta yapılan terör saldırasında 50 kişi hayatını kaybetmiş, Tuyan ile 50 kişi de yaralanmıştı.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler