Christchurch Yeni Zelanda’daki Terör Saldırısında Yaralanan Türk Vatandaşı Hayatını Kaybetti

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında ağır yaralanan Türk vatandaşı Zekeriya Tuyan'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

admin 2 Mayıs 2019

Christchurch kentindeki Nur Camisi’ne 15 Mart’ta düzenlenen terör saldırısında bacağından ve sırtından aldığı iki kurşunla ağır yaralanan Tuyan’ın bugün geçirdiği bir ameliyatın ardından yaşamını yitirdiği bildirildi.

Abisinin vefatını üzüntüyle öğrendiklerini belirten kardeşi Yahya Tuyan, yaptığı açıklamada, “Bugün ameliyat olmuş, kanamayı durdurmamışlar, kaybettik. Biz de iyiye gidiyor diye seviniyorduk, 50 gün oldu mücadele ediyordu, doktorlar, biz epey uğraştık fakat olmadı.” dedi.

Anne ve Babası Perspektif’e Konuşmuştu

Oğullarını ziyarete gittikleri Christchurch’de Perspektif’e konuşan Zekeriya Tuyan’ın anne ve babası, çocuklarını en son geçen sene Ramazan ayında gördüklerini söylemişti. Annesi, hasta olduğu zaman uzakta olduğu için genellikle bunu oğlundan gizlediğini belirterek, ancak oğlunun bunu hissettiğini ve kendisine, sürekli “kendini üzme anne, kendini yorma anne” dediğini gözyaşları ile anlatmıştı. Çocuğunu sağsalim gördüğü için mutlu olduğunu dile getirmiş, oğlu için dua istemişti.

İki çocuk babası Zekeriya Tuyan, Christchurch Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altındaydı. Yeni Zelanda‘nın Christchurch kentindeki Nur ve Linwood camilerine 15 Mart’ta yapılan terör saldırasında 50 kişi hayatını kaybetmiş, Tuyan ile 50 kişi de yaralanmıştı.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |