'Aşırı Sağ Tehlikesi'

Almanya’da Şiddete Meyilli 12 Bin 700 Aşırı Sağcı Var

Almanya İçişleri Bakanlığı, ülkedeki 24 bin aşırı sağcıdan 12 bin 700'ünün şiddete meyilli olduğunu açıkladı.

3 Mayıs 2019 admin
@ Shutterstock.com değişiklikler: Perspektif

Almanya‘da şiddete meyilli 12 bin 700 aşırı sağcının bulunduğu bildirildi. İçişleri Bakanlığının Hür Demokrat Partisi’nin (FDP) soru önergesine verdiği cevapta, ülkede 2017’de yaklaşık 24 bin aşırı sağcının bulunduğu belirtildi.

Cevapta, bunların 12 bin 700’nün şiddete meyilli olduğuna dikkat çekilerek, bunlar arasında “silahlara düşkün” olanların da yer aldığı ortaya kondu.

İletişim İçin Sosyal Ağları Kullanıyorlar

Aşırı sağcıların iletişim için internette sosyal ağları kullandığı aktarılan cevapta, bu grupların internet üzerinden kurdukları platformlarda da propaganda yaptıkları kaydedildi. Cevapta, Anayasayı Koruma Teşkilatının (iç istihbarat servisi), internette aşırı sağcı çevrelere ait yüzlerce sayfayı, profilleri ve kanalları izlediğine dikkat çekildi.

FDP Milletvekili Konstantin Kuhle, Neue Osnabrücker Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, internet üzerinden radikalleşmeye karşı yeni bir yöntem bulunması gerektiğini söyledi. Kuhle, aşırı sağcı şiddeti engellemek için devlet kurumlarında çalışanların dijital alandaki becerilerin artırılması ve devlet dairlerinde donanımların iyileştirilmesi gerektiğini ifade etti.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler