Türkiye Avrupa’da Yaşayan Türklerin Kapıkule’den Geçişleri Sürüyor

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının yıllık izinlerini kullanmak üzere gittikleri Türkiye'ye girişleri devam ediyor. Avrupa'da yaşayan Türkler genellikle Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yapıyor.

admin 4 Temmuz 2019

Yurt dışında yaşayan Türkiye kökenli vatandaşlar, yıllık izinlerini kullanmak üzere Türkiye’ye giriş yapmaya devam ediyor.

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek üzere  yola çıkan Avupa’da yaşayan Tükler genellikle Kapıkule Sınır Kapısı‘ndan yurda giriş yapıyor. İzinleri 6 ile 8 hafta arasında değişen Türklerden uçak dışında kara yolunu tercih edenler, yüzlerce kilometreyi aşarak kimi 3 kimi 4 günde Türkiye’ye ayak basıyor.

Almanya’dan eşiyle gelen Zekiye Akkoç, yaz tatilini  Ankara ve Trabzon’da geçireceğini söyledi. Yollarda çok yorulduklarını fakat Türkiye’ye giriş yapmanın mutluluğunun her şeye değer olduğunu ifade eden Akkoç, “Vatan özlemi bitmiyor, Ankara’ya gideceğiz, oradan Trabzon. Büyüklerimizle buluşacağız, hasret gidereceğiz. Yollar ne kadar yorucu olsa da vatan hasreti engel tanımıyor.” dedi. Yaz tatilini Denizlide geçirecek olan Burak Ünlü de her sene bu yol çilesini çektiklerini fakat vatana dönmenin her şeye değer olduğunu dile getirdi.

Bir süre kuyrukta bekleyen Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları, işlemlerinin ardından Kapıkule’den giriş yaparak tatillerini geçirecekleri memleketlerine hareket etti.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |