Almanya SPD Tarihine Geçen İlk Yabancı Kökenli Meclis Grup Başkanı: Mustafa Güngör

Almanya’nın Bremen Eyaleti'nde SPD Grup Başkanlığı’na Mustafa Güngör getirildi. Güngör seçimi 12 oy ile, rakibi Antje Grotheer’den bir oy fazla alarak kazandı.

admin 20 Ağustos 2019

Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Bremen Eyalet Teşkilatı, Mustafa Güngör’ü Meclis Grup Başkanlığı görevine getirdi. Güngör, ilk turda aynı sayıda oy aldığı rakibi Eyalet Meclis Başkan Vekili Antje Grotheer’e karşı ikinci turda sadece bir oy farkla Meclis Grup Başkanı seçildi.

İlk Yabancı Kökenli Vekil

Türk kökenli Mustafa Güngör bu sonuçla SPD tarihinde bu göreve gelen ilk yabancı kökenli vekil oldu. Güngör’ün başkanlığa seçildiği meclis grubu, parlamentodaki 84 milletvekilinin 23’ünü temsil ediyor. 

Mustafa Güngör Kimdir?

Mustafa Güngör Bremen Üniversitesi’nde siyaset bilimi okudu. Yeşiller ve Sol Parti’nin iktidar olduğu Bremen’in Eğitimden Sorumlu Bakan görevini sürdüren Güngör, evli ve bir çocuğu var.(bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar