Almanya Alman Ordusunda Görev Yapan Türk Kökenli Askere Irkçı Saldırı

Berlin'de Alman ordusunda görev yapan Türk kökenli askerin saldırıya uğramasına Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer tepki gösterdi. 

admin 3 Eylül 2019

Almanya‘nın başkenti Berlin’de Alman ordusunda görev yapan Türk kökenli bir asker ırkçı saldırıya maruz kaldı. Berlin polisi, 25 yaşındaki Türk kökenli onbaşının, Neukölln ilçesinde kimliği belirsiz 2 kişinin saldırısına uğradığını ve bacağından yaralandığını duyurdu. Polis, askeri takip eden iki kişinin önce tekme ve yumruklarla saldırdığını, daha sonra ise saldırganlardan birinin Türk kökenli askere, sadece Almanların askeri üniformayı taşıyabileceğini söyleyip hakaret ettiğini bildirdi.

Olayla ilgili açıklama yapan Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Alman ordusunda görev yapan Türk kökenli askere yapılan saldırıyı kınadı.

Savunma Bakanı: Onlar Almanya‘ya Hizmet Ediyor

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı da olan Kramp-Karrenbauer, AlmanyaSavunma Bakanlığının Twitter hesabından saldırıya ilişkin açıklamada bulundu. Kramp-Karrenbauer, “Askerlere yönelik her türlü saldırıyı kınıyorum. Onlar Almanya‘ya hizmet ediyor, saygı, takdir ve toplumun dayanışmasını hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan polis olay sonrası kaçan saldırganları yakalamak için soruşturma başlattı. (P,AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |