'Almanya'

Merkel: “Kimse Dininden Veya Kökeninden Dolayı Dışlanmış Hissetmemeli’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde hiç kimsenin dininden veya kökeninden dolayı kendisini aşağılanmış veya dışlanmış hissetmemesi gerektiğini söyledi.

12 Kasım 2019 admin
Almanya Başbakanı Angela Merkel @AA değişiklikler: Perspektif

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başkent Berlin’de düzenlenen Ulusal Uyum Ödülü Töreni’nde yaptığı konuşmada, ülkedeki ırkçı saldırılara dikkati çekti. Almanya’da çok fazla antisemitik ve ırkçı olayların yaşandığını belirten Merkel, bu durumun ülkeye yeni gelenler arasında huzursuzluğa yol açtığını söyledi.

“Sinagog Saldırısı Almanya İçin Bir Utanç”

Ülkede yaşayan herkesin temel değerlere riayet etmesi durumunda insan onurunun korunabileceğini vurgulayan Merkel, “Aksi halde mutlu bir ülke olamayız” dedi.
Halle kentinde geçen ay bir sinagoga yönelik yapılan saldırının Almanya için utanç olduğunu belirten Merkel, “Hiç kimse dininden veya kökeninden dolayı kendisini aşağılanmış veya dışlanmış hissetmemeli” diye konuştu.

“Almanya’ya Gelen İnsanların Yetenekleriyle Topluma Katkı Sağlıyor”

Ulusal Uyum Ödülü ile entegrasyon alanında yapılan çalışmalara dikkat çekildiğini ifade eden Merkel, Almanya’ya gelen insanların yetenekleriyle topluma katkı sağladıklarını kaydetti.

Ulusal Uyum Ödülü bu yıl, geldikleri ülkelerde eczacılık okuyan veya eczacı olarak çalışan mültecilere yönelik çalışmalar yapan ‘Gelecek için Eczacılar’ projesine verildi. Başbakan Merkel ödülü, projeyi yürüten Rheinland-Pfalz Eczacılar Odası Başkanı Andreas Kiefer’e verdi.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler