Almanya Merkel: “Kimse Dininden Veya Kökeninden Dolayı Dışlanmış Hissetmemeli’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkesinde hiç kimsenin dininden veya kökeninden dolayı kendisini aşağılanmış veya dışlanmış hissetmemesi gerektiğini söyledi.

admin 12 Kasım 2019

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başkent Berlin’de düzenlenen Ulusal Uyum Ödülü Töreni’nde yaptığı konuşmada, ülkedeki ırkçı saldırılara dikkati çekti. Almanya’da çok fazla antisemitik ve ırkçı olayların yaşandığını belirten Merkel, bu durumun ülkeye yeni gelenler arasında huzursuzluğa yol açtığını söyledi.

“Sinagog Saldırısı Almanya İçin Bir Utanç”

Ülkede yaşayan herkesin temel değerlere riayet etmesi durumunda insan onurunun korunabileceğini vurgulayan Merkel, “Aksi halde mutlu bir ülke olamayız” dedi.
Halle kentinde geçen ay bir sinagoga yönelik yapılan saldırının Almanya için utanç olduğunu belirten Merkel, “Hiç kimse dininden veya kökeninden dolayı kendisini aşağılanmış veya dışlanmış hissetmemeli” diye konuştu.

“Almanya’ya Gelen İnsanların Yetenekleriyle Topluma Katkı Sağlıyor”

Ulusal Uyum Ödülü ile entegrasyon alanında yapılan çalışmalara dikkat çekildiğini ifade eden Merkel, Almanya’ya gelen insanların yetenekleriyle topluma katkı sağladıklarını kaydetti.

Ulusal Uyum Ödülü bu yıl, geldikleri ülkelerde eczacılık okuyan veya eczacı olarak çalışan mültecilere yönelik çalışmalar yapan ‘Gelecek için Eczacılar’ projesine verildi. Başbakan Merkel ödülü, projeyi yürüten Rheinland-Pfalz Eczacılar Odası Başkanı Andreas Kiefer’e verdi.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |