Almanya Almanya’da Güldür Güldür Şov’un Sahnelendiği Salonun Önünde Silahlı Saldırı

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Güldür Güldür Şov'un sergilendiği sırada Tempodrom adlı gösteri salonunun önünde silahlı saldırı gerçekleşti.

admin 15 Şubat 2020

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Tempodrom adlı gösteri salonunun önünde silahlı saldırı gerçekleşti. Saldırı esnasında 1 kişi hayatını kaybederken 4 kişi yaralandı.

Güldür Güldür Şov adlı Türk komedi programının sahnelendiği sırada yaşanan olayda 42 yaşında bir kişi silahla öldürüldü. Polis, Cuma gecesi saat 23:00 sularında gerçekleşen olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Polis tarafından yapılan açıklamada silahlı saldırının seyircilerle bağlantısı olup olmadığının henüz bilinmediği aktarıldı.

Güvenlik güçleri, birden fazla olma ihtimali belirtilen ve olay yerinden kaçan saldırganları arıyor. Polis, saldırganların hâlâ tehlikeli olabileceğini belirtti.

Berlin, Avrupa ülkeleri arasında en fazla cinayetin yaşandığı başkentlerden biri olarak biliniyor. (yy)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |