'Koronavirüs'

Avrupa’daki Kovid-19 Vakaları Artmaya Devam Ediyor

Kovid-19 vakalarının sayısı İspanya'da 32'ye, İsviçre'de 15'e, Hırvatistan'da 5'e, Yunanistan'da 4'e ve Hollanda'da 2'ye çıktı. Salgın nedeniyle 90. Cenevre Otomobil Fuarı iptal edildi.

28 Şubat 2020 admin

Kovid-19 vakalarının sayısı İspanya’da 32’ye, İsviçre’de 15’e, Hırvatistan’da 5’e, Yunanistan’da 4’e ve Hollanda’da 2’ye çıktı. Salgın nedeniyle 90. Cenevre Otomobil Fuarı iptal edildi.

Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı Avrupa ülkelerinde artmaya devam ediyor. İspanya’da bugün tespit edilen 7 yeni vaka ile ülke genelindeki vaka sayısı 32 oldu. Hırvatistan’da daha önce koronavirüs taşıdığı belirlenen 3 kişinin yakını olan 2 kişide daha virüse rastlandı. Ülkedeki vakaların sayısı 5’e yükseldi.

İtalya’da 17 Kişi Hayatını Kaybetti

Kovid-19 vakalarının sayısı İsviçre’de 15’e, Yunanistan’da 4’e, Hollanda’da da 2’ye çıktı. İtalya’da bugüne kadar 17 kişi hayatını kaybederken, 650 kişide Kovid-19 tespit edildi. İtalya, Avrupa Birliği Sivil Savunma Kurumundan koruyucu tıbbi maske talep etti. 5-15 Mart’ta yapılması planlanan 90. Cenevre Otomobil Fuarı Kovid-19 salgını nedeniyle iptal edildi. İptal kararından duydukları üzüntüyü dile getiren organizatörler, katılımcıların sağlığının kendileri için öncelikli olduğunu söyledi.

Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için küresel risk seviyesini “yüksekten”, “çok yüksek” seviyeye çıkardı.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler