'Kovid-19'

Almanya Sağlık Bakanı Spahn Halktan Aşı Hususunda Sabırlı Olmalarını İstedi

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, son günlerde kamuoyunun Kovid-19 aşısının temini konusundaki eleştirilerine karşı, yeterince aşı sipariş ettiklerini ancak sabır ve dayanışma ile salgının üstesinden gelmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Fotoğraf: @AA

Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, aşılamanın başladığı günleri güven dolu günler olarak niteleyerek, işlerin insanların beklediği gibi yürümemesini eleştirmelerini anlayışla karşıladığını ve hataların düzeltileceğini belirtti.

Spahn, yaz aylarında ülkede yaşayan herkesin aşı vurulma imkanına sahip olması için çabaladıklarını ifade ederek, “Yeterince hatta fazlasıyla aşı sipariş ettik.” dedi.

Moderna ve BioNTech-Pfizer şirketlerinden 130 milyondan fazla aşı siparişi verdiklerinin altını çizen Spahn, “Salgından çıkış yolu çok fazla dayanışma ve sabır ile mümkün.” ifadesini kullandı. Spahn ayrıca bugüne kadar Almanya’da 400 bin kişinin aşı vurulduğunu sözlerine ekledi.

Treptow’daki Aşı Merkezinde Uzun Kuyruklar Oluştu

Öte yandan, Berlin’deki aşı merkezinde yoğunluk olduğu görüldü. Treptow’daki aşı merkezine sabahın erken saatlerinde gelenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Aşı kampanyası kategorisinde birinci grupta yer alan yaşlılar ve sağlık personeli dışında kimseye aşı yapılmıyor. 80 yaş üzerinde aşı olanlara ücretsiz taksi hizmeti verilerek yoğunluk azaltılmaya çalışılıyor. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler