Kovid-19 Almanya Sağlık Bakanı Spahn Halktan Aşı Hususunda Sabırlı Olmalarını İstedi

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, son günlerde kamuoyunun Kovid-19 aşısının temini konusundaki eleştirilerine karşı, yeterince aşı sipariş ettiklerini ancak sabır ve dayanışma ile salgının üstesinden gelmenin mümkün olduğunu ifade etti.

admin 6 Ocak 2021

Jens Spahn, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında, aşılamanın başladığı günleri güven dolu günler olarak niteleyerek, işlerin insanların beklediği gibi yürümemesini eleştirmelerini anlayışla karşıladığını ve hataların düzeltileceğini belirtti.

Spahn, yaz aylarında ülkede yaşayan herkesin aşı vurulma imkanına sahip olması için çabaladıklarını ifade ederek, “Yeterince hatta fazlasıyla aşı sipariş ettik.” dedi.

Moderna ve BioNTech-Pfizer şirketlerinden 130 milyondan fazla aşı siparişi verdiklerinin altını çizen Spahn, “Salgından çıkış yolu çok fazla dayanışma ve sabır ile mümkün.” ifadesini kullandı. Spahn ayrıca bugüne kadar Almanya’da 400 bin kişinin aşı vurulduğunu sözlerine ekledi.

ALMANYA

Almanya Başbakanı Merkel: “Korona İle Mücadele Yüzyılın Görevi”

31 Aralık 2020

Treptow’daki Aşı Merkezinde Uzun Kuyruklar Oluştu

Öte yandan, Berlin’deki aşı merkezinde yoğunluk olduğu görüldü. Treptow’daki aşı merkezine sabahın erken saatlerinde gelenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Aşı kampanyası kategorisinde birinci grupta yer alan yaşlılar ve sağlık personeli dışında kimseye aşı yapılmıyor. 80 yaş üzerinde aşı olanlara ücretsiz taksi hizmeti verilerek yoğunluk azaltılmaya çalışılıyor. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |