Cami Saldırıları Sabah Namazı Kılanlara Biber Gazı ve Balta ile Saldırı Girişimi

Kanada'nın Mississauga kentinde bir kişi Dar Al-Tevhid Camisi'nde sabah namazı kılanlara biber gazı ve balta ile saldırı girişiminde bulundu.

Enise Yılmaz 20 Mart 2022

Kanada’nın Mississauga kentindeki Dar Al-Tevhid Cami İmamı İbrahim Hindiy, yaptığı açıklamada elinde biber gazı ve balta bulunan bir saldırganın sabah namazını kılmak üzere hazırlananlara saldırmak istediğini, ancak kimseye zarar vermeden durdurulduğunu söyledi.

Hindiy, “Cemaat, bir adamın elinde balta ile onlara biber gazı sıktığını gördü. Görünüşe göre herkese gaz sıkmak ve baltayla saldırmak gayesindeydi.” dedi.

19 Yaşındaki Bir Genç Saldırganı Durdurdu

Cemaatten 19 yaşındaki bir gencin, saldırganı durdurduğunu belirten Hindy, “Genç adam, saldırganı alaşağı etmeyi başardı ve polis gelene kadar cemaatle birlikte etkisiz halde tuttular.” diye konuştu.

Hindy, cemaatten kimsenin ciddi bir şekilde yaralanmadığını ancak birçok kişinin biber gazının etkisinde kaldığını kaydetti.

Peel Bölge Polisi, saldırganın gözaltına alındığını açıkladı. (AA)

Enise Yılmaz

Bochum Ruhr Üniversitesinde hukuk eğitimi gören Yılmaz, Perspektif’in yayın kurulu üyesidir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |