Almanya İnternetteki Terör İçerikli Paylaşımlar 1 Saat İçinde Silinecek

Almanya'da gelecekte internetteki terör içerikli paylaşımlar, Federal Suç Dairesi (BKA) internet şirketlerine bildirim yaptıktan sonra 1 saat içinde silinecek.

admin 7 Nisan 2022
Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, internet üzerinden terörle ilgili içeriklerin yayılmasıyla mücadele kapsamındaki Avrupa Birliği (AB) yönetmeliğinin uygulanmasına ilişkin İçişleri Bakanı Nancy Faeser’in hazırladığı yasa tasarısının bakanlar kurulu tarafından kabul edildiği belirtildi.

Açıklamada, bu düzenlemeye göre, terör içeriklerinin Federal Suç Dairesinin internet şirketine bildirim yaptıktan sonra 1 saat içinde silinmesi gerektiği aktarıldı.

Aşırı Sağ

Almanya'da Aşırı Sağcı Suçların Bilançosu

21 Mart 2022

İçişleri Bakanı Faeser, insanların radikalleşmesini ve ağır şiddet olaylarını önlemek için terör propagandasının bir an önce durdurulmasının büyük önem taşıdığını belirtti. Bu nedenle yaz aylarından itibaren geçerli olacak düzenlemenin bir kilometre taşı olduğunu vurgulayan Faeser, “Terör eylemlerinin teşvik edildiği, eylemlerin yüceltildiği veya insanların tehdit edildiği videolar ve metinler resmî dairenin talebinden itibaren bir saat içinde silinmelidir.” ifadesini kullandı.

Silmeyenlere Para Cezası

Faeser, internet platformlarının bunu yapmamaları durumunda ciddi para cezaları alacaklarını belirterek bu düzenlemenin, dijital platformlardaki nefret ve şiddet sarmalını durdurmak için önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Tasarının yasalaşması için Federal Meclis (Bundestag) ve Federal Eyaletler Temsilciler Meclisi (Bundesrat) tarafından da kabul edilmesi gerekiyor. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |