'Fransa'

“Bütün Düzensiz Göçmenler İyi Koşullarda Karşılanmalı”

Fransa'da düzensiz göçmenler için acil ve kalıcı tedbirler alınması, onların iyi şekilde karşılanması çağrısı yapıldı.

Fransa'nın Calais şehrindeki The Jungle adlı göçmen kampı. Fotoğraf: @Edward Crawford - Shutterstock.

Franceinfo’da yayımlanan, La Cimade, Utopia 56 gibi birçok yardım kuruluşu, araştırmacı ve akademisyen tarafından imzalanan mektupta, yönetimin ilgili kurumlarına istisnasız tüm düzensiz göçmenler için iyi bir muamele gösterilmesi talep edildi.

Ukraynalı Mülteciler ve Düzensiz Göçmenler Tartışması

Mektupta, hazirandaki genel seçimde milletvekilliğini kazananların Ulusal Mecliste bu hususta acil ve kalıcı tedbirler almaları istendi.

Fransa’da Ukraynalı mültecileri karşılamak için atılan adımlara dikkatin çekildiği mektupta, diğer göçmenlere de benzer muamelenin gösterilmesi gerektiği belirtildi.

Mektupta, ülkedeki göçmen ve mültecilerin hayat koşullarının endişe verici düzeyde olduğuna işaret edildi. Bu durumun ülkedeki düzensiz göçmenleri karşılamaya ve topluma entegrelerini sağlamaya yönelik politikaların yetersizliğin bir göstergesi olduğu vurgulandı.

AİHM’in de 2021’de düzensiz göçmenlerle ilgili Fransa’nın aleyhine bir karar aldığı anımsatılarak, göçmen ve sığınmacıların sağlık hizmetlerine, eğitime ve işe erişimlerinin kolaylaştırılması talep edildi. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler