'Filistin'de Irkçı Ayrımcılık'

İsrail’de Sokak İnfazları Sürüyor

İsrail'de Yahudi yerleşimciler ve İsrail askerlerinin sivillere yönelik saldırıları artıyor.

admin 1 Kasım 2015
Fotoğraf: ©Flickr.com/İHH İnsani Yardım

Yahudi yerleşimciler ve İsrail askerlerinin sivillere yönelik saldırılarına her geçen gün yenisi ekleniyor. Filistin’in El-Efule kentinde 18 yaşındaki bir genç kız işgalci İsrail askerlerinin Hedil el-Heşlemun kontrol noktasından geçmek isterken İsrail askerleri tarafından vurularak öldürülmüştü.

Bundan çok kısa bir süre önce ise El-Halil kentindeki bir kontrol noktasında bir genç kıza İsrail askerleri tarafından kısa mesafeden ateş edilmiş, askerlerin müdahale edilmesine izin vermediği genç kız yarım saat yerde bırakıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını yitirmişti. Cinayetlerle ilgili olarak İsrail askerleri genç kızların kendilerine bıçakla saldırmaya çalıştığını iddia etmiş, fakat görgü tanıkları ve olay görüntüleri bu iddiaları yalanlamıştı. Kudüs’te ise 19 yaşındaki Mustafa Allun ırkçı Yahudilerden kaçarken İsrail polisi tarafından vurularak öldürülmüş, olay Filistinli gencin bir Yahudi’yi bıçakladıktan sonra kaçarken vurulması şeklinde basına yansımıştı.

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler