Filistin'de Irkçı Ayrımcılık İsrail’de Sokak İnfazları Sürüyor

İsrail'de Yahudi yerleşimciler ve İsrail askerlerinin sivillere yönelik saldırıları artıyor.

admin 1 Kasım 2015

Yahudi yerleşimciler ve İsrail askerlerinin sivillere yönelik saldırılarına her geçen gün yenisi ekleniyor. Filistin’in El-Efule kentinde 18 yaşındaki bir genç kız işgalci İsrail askerlerinin Hedil el-Heşlemun kontrol noktasından geçmek isterken İsrail askerleri tarafından vurularak öldürülmüştü.

Bundan çok kısa bir süre önce ise El-Halil kentindeki bir kontrol noktasında bir genç kıza İsrail askerleri tarafından kısa mesafeden ateş edilmiş, askerlerin müdahale edilmesine izin vermediği genç kız yarım saat yerde bırakıldıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını yitirmişti. Cinayetlerle ilgili olarak İsrail askerleri genç kızların kendilerine bıçakla saldırmaya çalıştığını iddia etmiş, fakat görgü tanıkları ve olay görüntüleri bu iddiaları yalanlamıştı. Kudüs’te ise 19 yaşındaki Mustafa Allun ırkçı Yahudilerden kaçarken İsrail polisi tarafından vurularak öldürülmüş, olay Filistinli gencin bir Yahudi’yi bıçakladıktan sonra kaçarken vurulması şeklinde basına yansımıştı.

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |