"GÜNDEM"

Hollanda: Rotterdam’da Camiye Saldırı

Hollanda’nın Rotterdam kentindeki Geylani Hizmet Vakfı’na bağlı camiye terör örgütü PYD/PKK yandaşlarınca saldırı düzenlendi.

26 Ocak 2018 admin

Hollanda’da terör örgütü PYD/PKK yandaşları Rotterdam’da Geylani Hizmet Vakfına bağlı camiye 22 Ocak’ta bir saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda caminin camlarının kırıldığı ve duvarlarına terör örgütüyle bağlantılı yazıların yazıldığı belirtildi.

Geylani Hizmet Vakfı Başkanı Ali Dede Taş yaptığı açıklamada, olaydan üzüntü duyduklarını, böyle bir saldırının tekrarlanmamasını temenni ettiklerini söyledi. Sabah namazına gelen bir cemaat mensubunun olayı fark ettiğini belirten Taş, “Siyasi yazılar yazılmış. Camlar kırılmış ve duvara ‘Afrin’ , ‘Apo’ , ‘Gençlik PKK’ gibi yazılar yazılmış. Camiye yakın bir yerde yaşayan komşumuzun söylediğine göre olay sabah saat 05.00 civarında olmuş.” dedi.

 

Saldırının Zeytin Dalı Harekatı ile bağlantılı olduğunu düşündüklerini ifade eden Taş, “Biz cami olarak 15 yıldır burada gençlere ve ailelere hizmet veriyoruz. Hiçbir zaman kimseye zararımız olmadı. Bu mahallede herkes bizi tanır.” diye konuştu.

 

Polise şikayette bulunduklarını dile getiren Taş, saldırıyı düzenleyenlerin kısa zamanda yakalanmasını istedi. Avrupa’daki PYD/PKK yandaşları birkaç gün önce Almanya’daki iki camiye de benzer saldırılar düzenlemişti. (AA)

 

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler