GÜNDEM Hollanda: Rotterdam’da Camiye Saldırı

Hollanda’nın Rotterdam kentindeki Geylani Hizmet Vakfı’na bağlı camiye terör örgütü PYD/PKK yandaşlarınca saldırı düzenlendi.

admin 26 Ocak 2018

Hollanda’da terör örgütü PYD/PKK yandaşları Rotterdam’da Geylani Hizmet Vakfına bağlı camiye 22 Ocak’ta bir saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda caminin camlarının kırıldığı ve duvarlarına terör örgütüyle bağlantılı yazıların yazıldığı belirtildi.

Geylani Hizmet Vakfı Başkanı Ali Dede Taş yaptığı açıklamada, olaydan üzüntü duyduklarını, böyle bir saldırının tekrarlanmamasını temenni ettiklerini söyledi. Sabah namazına gelen bir cemaat mensubunun olayı fark ettiğini belirten Taş, “Siyasi yazılar yazılmış. Camlar kırılmış ve duvara ‘Afrin’ , ‘Apo’ , ‘Gençlik PKK’ gibi yazılar yazılmış. Camiye yakın bir yerde yaşayan komşumuzun söylediğine göre olay sabah saat 05.00 civarında olmuş.” dedi.

 

Saldırının Zeytin Dalı Harekatı ile bağlantılı olduğunu düşündüklerini ifade eden Taş, “Biz cami olarak 15 yıldır burada gençlere ve ailelere hizmet veriyoruz. Hiçbir zaman kimseye zararımız olmadı. Bu mahallede herkes bizi tanır.” diye konuştu.

 

Polise şikayette bulunduklarını dile getiren Taş, saldırıyı düzenleyenlerin kısa zamanda yakalanmasını istedi. Avrupa’daki PYD/PKK yandaşları birkaç gün önce Almanya’daki iki camiye de benzer saldırılar düzenlemişti. (AA)

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar