Türkiye Türkiye | Yabancı Plakalı Araçlar Trafik Cezalarını Ödemeden Çıkamayacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yeni düzenlemesiyle yabancı plakalı araçlar, Türkiye’de trafik cezalarını gümrükte ödemeden çıkış yapamayacak.

admin 28 Şubat 2018

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yabancı plakalı araçların trafik cezası tahsilatını kapsayan yeni düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni düzenleme ile, Türkiye’de trafik cezası alan yabancı plakaya sahip araçların gümrükte ödemelerini yapmadan ülkeden çıkmasının önüne geçiliyor.

DHA’nın haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde, trafik cezalarının yer aldığı elektronik sistem Bakanlık ile paylaşılacak. Böylece, gümrük çıkış işlemlerinde cezaların tahsili için adım atılacak.

Böylece Türkiye’den çıkış yapacak araçların gümrükteki veznelerde ödemelerini tamamlaması gerekiyor.

Teknik alt yapı hazırlıklarının tamamlanmasının ardından yeni uygulamanın tüm gümrüklerde hayata geçmesi bekleniyor. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |