Bir Müslümanı Cezalandır

İngiltere | Müslüman Avukatlara Tehdit Mektubu

Tehdit ifadeleriyle dikkat çeken “Bir Müslümanı Cezalandır” mektupları İngiltere’de bu kez de Müslüman avukatları hedef aldı.

10 Mart’tan itibaren İngiltere‘nin çeşitli kentlerindeki adreslere gönderilen ve büyük tepki toplayan “Bir Müslüman’ı cezalandır” başlıklı mektupların son hedefi Müslüman avukatlar oldu.

Alman haber ajansı DPA’nın aktardığına göre geçtiğimiz pazartesi günü iki Müslüman avukata gönderilen mektuplar ertesi gün bir avukatın adresine daha bırakıldı. Mektupta Müslümanlar “tehdit” olarak gösterilirken “bir Müslüman’a zarar ver” çağrısı yapılıyor.

Müslümanlara verilecek zararların puanlandırıldığı bir listenin de yer aldığı mektupta, 10 ile 500 puan arasında “ödül” verilen saldırı seçenekleri arasında bir Müslüman kadının başörtüsünü açmak, dövmek, asit atmak ve herhangi bir silahla öldürmek de sıralanıyordu.

İngiltere’de Müslümanlara yönelik saldırıları takip eden Tell Mama grubu, mektubun, Bradford, Leicester, Londra, Cardiff ve Sheffield kentlerinde muhtelif adreslere gönderildiğini açıklamıştı.

Mektup, dün ve önceki gün şüpheli madde içeren paketler içinde İngiltere’de ana muhalefetteki İşçi Partisinin 4 Müslüman milletvekiline de gönderilmişti.

Öte yandan, terörle mücadele polisi, mektupla ilgili inceleme başlatıldığını duyurmuştu.

Bir basın açıklaması düzenleyen Başbakan Theresa May, olayı kınayarak sorumluların bulunacağını vurgulamıştı.

Britanya Müslüman Konseyi mektupların üzüntü ve endişeye sebep olduğunu ve olayın ülkede yükselen aşırı sağla at başı giden İslam karşıtlığının bir göstergesi olduğunu aktardı.  

İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dan oluşan Birleşik Krallık’ta yaklaşık 2 milyon 800 bin Müslüman yaşıyor. Müslümanlar nüfusun yüzde 4,4’ünü oluşturuyor. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler