Avrupa Adalet Divanı Avrupa Adalet Divanı’ndan Le Pen Kararı: 300 Bin Avroyu Geri Ödeyecek

 Avrupa Adalet Divanı, AP'nin Le Pen'den 300 bin avro tahsis etme kararını haklı buldu. Le Pen'in 2 ay içinde kararı temyize götürme hakkı bulunuyor.

admin 19 Haziran 2018

Avrupa Adalet Divanı, Avrupa Parlamentosunun Fransa’nın aşırı sağcı siyasetçisi Marine Le Pen‘den haksız şekilde ödenen yaklaşık 300 bin avroyu geri alma kararını haklı buldu. Merkezi Lüksemburg’da bulunan Avrupa Adalet Divanının Genel Mahkemesi, Le Pen’in AP’ye açtığı davayı ele aldı. Mahkeme, AP’nin Le Pen’den yaklaşık 300 bin avro tahsis etme kararını onadı.

Kararda, AP’nin Le Pen’e 2010-2016 yılları arasında parlamentoda danışmanı olduğu ileri sürülen bir kişi için yaklaşık 300 bin avro ödediği ancak kanıtların bu kişinin esasen AP’de görevli olmadığını ve Le Pen’in AP üyesi olarak görevine katkıda bulunmadığını gösterdiği belirtildi. Le Pen’in 2 ay içinde kararı temyize götürme hakkı bulunuyor.

Le Pen’in Parti Çalışanına Haksız Ödeme Yaptığı Tespit Edilmişti

AB’nin Yolsuzlukla Mücadele Organı (OLAF), Le Pen’in Avrupa Parlamentosu‘nda danışman olarak çalıştığını gösterdiği parti çalışanına 2010-2016 yıllarında haksız yere ödemeler yaptığına dair belgeler ortaya çıkarmıştı.
Le Pen’in danışmanı olarak gösterdiği kişinin AP’de hiç çalışmadığı, sadece parti merkezinde görevli olduğu iddia edilmişti. AP, 5 Aralık 2016’da Le Pen’in, kendisine haksız yere ödenen 300 bin avroyu iade etmesi kararına varmıştı. Le Pen, 2009- 2017 yılları arasında AP üyesi olarak görev yapmıştı.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |