"Fransa"

Fransa | 36 Silah Ve Patlayıcı İle Müslümanlara Saldıracaklardı

Fransa'da Müslümanlara saldırı hazırlığı yaparken yakalanan 10 aşırı sağcının evlerinde yapılan aramalarda 36 silah ile patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Fransa’da Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığında olduğu tespit edilen ve gözaltına alınan aşırı sağcı 10 kişi hakkında soruşturma açıldığı belirtildi. Le Figaro gazetesinde yer alan habere göre, gözaltına alınan aşırı sağcı 10 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Şüphelilerin, Müslümanlara karşı şiddet eylemleri planlamakla suçlandığı kaydedildi.

Aramalarda 36 Silah Ele Geçirildi

Yaşları 32 ila 69 arasında değişen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ve 36 silah ele geçirildi. Fransız basını, aralarında liderlerinin de bulunduğu bir kişi, bir kadın ve bir emekli polisin de olduğu 10 kişinin, Fransız halkını Müslümanlara karşı savaşmaya ve şiddet eylemleri gerçekleştirmeye teşvik eden “Operasyonel Güçler Eylemi (AFO)” adlı gruba üye olduklarını yazdı.
Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, pazar günü Fransa’daki Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığındaki 10 aşırı sağcının gözaltına alındığını açıklamıştı.(AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler