Fransa Fransa | 36 Silah Ve Patlayıcı İle Müslümanlara Saldıracaklardı

Fransa'da Müslümanlara saldırı hazırlığı yaparken yakalanan 10 aşırı sağcının evlerinde yapılan aramalarda 36 silah ile patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

admin 29 Haziran 2018

Fransa’da Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığında olduğu tespit edilen ve gözaltına alınan aşırı sağcı 10 kişi hakkında soruşturma açıldığı belirtildi. Le Figaro gazetesinde yer alan habere göre, gözaltına alınan aşırı sağcı 10 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Şüphelilerin, Müslümanlara karşı şiddet eylemleri planlamakla suçlandığı kaydedildi.

Aramalarda 36 Silah Ele Geçirildi

Yaşları 32 ila 69 arasında değişen şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ve 36 silah ele geçirildi. Fransız basını, aralarında liderlerinin de bulunduğu bir kişi, bir kadın ve bir emekli polisin de olduğu 10 kişinin, Fransız halkını Müslümanlara karşı savaşmaya ve şiddet eylemleri gerçekleştirmeye teşvik eden “Operasyonel Güçler Eylemi (AFO)” adlı gruba üye olduklarını yazdı.
Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, pazar günü Fransa’daki Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığındaki 10 aşırı sağcının gözaltına alındığını açıklamıştı.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |