Cami Saldırısı Almanya’da Fatih Camisi’nin Camları Kırıldı

Aşağı Saksonya Eyaleti’nde küçük bir ilçe olan Neunkirchen-Vörden’deki Fatih Camisi cuma gecesi saldırıya uğradı. Saldırganın kan izleri perdede bulundu.

admin 26 Ağustos 2018

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaletindeki Neunkirchen-Vörden ilçesinde Aşağı Saksonya Şurası’na bağlı Fatih Camii cuma gecesi saldırıya uğradı. 2002 yılından beri faaliyette olan caminin 6 penceresinin kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kırıldığı belirtildi.

8.000 kişinin yaşadığı ufak bir ilçe olan Neuenkirchen-Vörden’de faaliyet gösteren Fatih Camisi’nin kadınlar mescidinin camları cadde tarafına bakıyordu. Saldırgan cami binasının yanına park eden bir arabanın aynasını da kırdı. Saldırı sabah 9’da caminin aynı binanın başka bir bölümünde kalan cemiyet imamı tarafından fark edildi.

Caminin daha önce hiç saldırıya uğramadığını söyleyen cemiyet başkanı Ali Canlı, “Cemaatimiz iki yüz kişiden oluşuyor, üye sayımız ise 60 civarında. Burada genelde herkes birbirini tanır. Müslümanlar olarak yerel yönetimle de çok iyi bir diyalog içerisindeyiz.” ifadelerinde bulundu. Saldırının motivasyonuyla ilgili henüz bir şey söylemenin erken olacağını belirten Canlı, “Belki bir sarhoşun işidir, belki de yabancı düşmanı bir saldırıdır. Fail yakalanmadan kesin motivasyon hakkında bir şey söylemek hatalı olur. Şimdiye kadar böyle bir durumla hiç karşılaşmadık. Güvenlik güçlerinin soruşturma neticesinde faile ulaşmasını ve failin hak ettiği cezayı almasını diliyoruz.” dedi.

Cumartesi günü saldırı hakkında tutanak tutan ve olay yeri incelemesi yapan polis, kırık camların arkasındaki perdede kan izleri de buldu.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |