İsveç İsveç’te Irkçı Partiye Miting İzni Yok

Stockholm Belediyesi, ülkede ırkçı tezleriyle bilinen İsveç için Alternatif Partisine önceden tahsis ettiği Kralın Bahçesi'ndeki miting izinini iptal etti.

admin 4 Eylül 2018

İsveç’te ırkçı parti olarak bilinen İsveç İçin Alternatif Partisinin (AFS) Cuma günü Stockholm’ün ünlü meydanı Kralın Bahçesi’nde yapacağı mitingin izni iptal edildi. Stockholm Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, söz konusu partinin demokrasiye aykırı davrandığı ve farklı etnik gruplara karşı nefret söylemini yayması nedeniyle miting izninin iptal edildiği belirtildi.

“Meydanlar Demokrasiye Aykırı Davrananlara Tahsis Edilmeyecek”

Belediye Başkanı Karin Wangard de Stockholm’de belediyeye ait tüm meydan ve mekanların söz konusu partiye yasaklandığını aktarırken, belediyeye ait mekanların demokrasiye aykırı davranan kuruluşlara tahsis edilemeyeceğini ve Stockholm halkının da bu kuruluşları kentte görmek istemediğini sözlerine ekledi.

Öte yandan, AFS seçim mitingleri ve evlere gönderdiği bildirilerde, İsveç’te yaşayan 500 bin göçmeni ülkelerine göndereceği vaadinde bulunurken, cuma günleri minaresinden ezan okunan Diyanet İşlerine bağlı Fittja Ulu Camisi’nin hoparlörlerinden dışarı ezan okunmasına da yasak getirmeyi vadetmişti. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |