"Almanya"

Almanya Dışişleri Bakanı’ndan Türkçe Mesajlar

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas Twitter'dan Türkçe paylaştığı mesajında, "Türkiye büyük bir komşunun ötesinde, Almanya'nın da önemli bir partneridir." dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye ile Almanya‘nın ilişkileri daha da iyileştirmek için güçlü bir iradeye sahip olduğunu belirterek, “Türkiye büyük bir komşunun ötesinde, Almanya‘nın da önemli bir partneridir.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye temaslarından önce Twitter’dan Türkçe mesaj paylaşan Maas, şunları kaydetti: “Türkiye büyük bir komşunun ötesinde, Almanya‘nın da önemli bir partneridir. İlişkilerimizi daha da iyileştirmek için güçlü bir iradeye sahibiz. Türkiye seyahatimle buna katkıda bulunmak istiyorum. Türkiye, bir komşudan fazla. Aynı zamanda önemli de bir partnerdir. Bilhassa insan hakları gibi bazı gelişmelerin bizi kaygılandırdığı sır değil. Bununla ilgili de konuşacağım. Şunu unutmamalıyız; Türkiye ile olan insani ilişkilerimiz o kadar yoğun ki ilişkilerimizin iyileştirilmesi için çok sıkı çalışmaya devam etmeliyiz.”

Heiko Maas Türkiye’deki temasları çerçevesinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile görüştü. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Maas, Ankara Palas’ta ortak basın toplantısı düzenledi. İki mevkidaş, bugün de İstanbul Alman Lisesinin 2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılış törenine de katılacak.(AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler