Haşema İsveç’te Mağaza Zincirinin Haşema Satışına Irkçı Tepki

İsveç'te bir mağaza zincirinin haşema satışına başlaması ırkçı tepkilere neden oldu. Sosyal medyada yapılan yorumlarda satışın durdurulması talep edildi.

admin 5 Kasım 2018

İsveç‘in ünlü spor mağaza zincirinin tesettür mayosu satmaya başlaması tartışmalara neden oldu. Spor malzemeleri satan bir mağaza, ürünleri arasına tesettür mayosu ilave etmesi, sosyal medya üzerinden ırkçı tepkilerle karşılanarak, ürünün satışının durdurulması çağrıları yapıldı.

Farklılıklara ve Dini Görüşlere Saygılıyız

Resmi internet sayfası üzerinden konuyla ilgili açıklama yapan mağaza, geri adım atılmasının söz konusu olmadığını ve demokrasinin gereği olarak tesettür mayosu satışına devam edileceğini belirtti. Açıklamada, “Demokrasinin gereği olarak farklılıklara ve dini görüşlere saygılıyız. Talep üzerine tesettür mayosu satışımızı başlattık ve devam edeceğiz. Yaş, din, kültür, etnik köken, cinsiyet ve siyasi görüş ayırt etmeksizin müşterilerimize hizmete devam edeceğiz.” ifadesine yer verildi.

500 bin Müslüman’ın yaşadığı İsveç’te kadınlar için tesettür mayosu mağazada 120 eurodan satılmaya başlandı.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |