Almanya Almanya’da Emlak Vergisindeki Düzenleme Kiraları Artıracak

Almanya’da Maliye Bakanlığı’nın konut, arazi gibi emlak vergisinde yapacağı düzelmenin büyük kentlerde kiraları artıracağı kaydediliyor.

admin 27 Kasım 2018

Almanya’da Maliye Bakanlığı’nın mevcut emlak vergisinde yapmayı planladığı düzenlemenin detayları ortaya çıktı.

Maliye Bakanı Olaf Scholz’un çarşamba günü eyalet başbakanlarıyla görüşeceği konut, arazi gibi emlak vergisinde yapılacak düzenlemenin büyük kentlerde kiraları artıracağı kaydedildi. Scholz, vergi zammının söz konusu olmadığını belirtse de belediyelerin yıllık topladığı 14 milyar euroluk emlak vergisi gelirinin de güvence altına alınmak istendiği kaydedildi. Hürriyet’te yer alan habere göre uzmanlar, yeni düzenlemenin büyük kentlerde kiraların artmasına ve hayatın pahalanmasına yol açacağı görüşünde.

Belediyeler Yılda 14 Milyar Euro Vergi Topluyor

Almanya’da 1935’ten kalma emlak vergisi düzenlemesine göre metrekare başına ayda 19 cent emlak vergisi alınıyor. Bu durumda 100 metrekare büyüklüğündeki bir ev için ödenecek tutar, 19 euro oluyor. Arazi vergisi belediyelerin en büyük gelir kaynağı. Belediyeler yılda 400 milyon euro tarla ve orman vergisi, 13.5 milyar euro da arsa ve konut vergisi olmak üzere toplam 14 milyar euro vergi topluyor.(P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |