"çocuklar"

“Yemen’de 7 Milyon Çocuk Gece Yatağa Aç Giriyor”

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen toplantıda UNICEF Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Direktörü Geert Cappelaere, Yemen'de 7 milyon çocuğun her gece yatağa aç girdiğini söyledi. 

12 Aralık 2018 admin
@ AA değişiklikler: Perspektif

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Direktörü Geert Cappelaere, Yemen‘de 7 milyon çocuğun her gece yatağa aç girdiğini söyledi. Cappelaere, Berlin’de UNICEF Almanya Başkanı Georg Graf Waldersee ile düzenlediği basın toplantısında Yemen’deki izlenimlerini anlatarak, çocukların durumuna dikkati çekti.

“400 Bin Çocuk Ölebilir”

Ülkede, 11 milyon çocuğun insani yardıma muhtaç olduğunu belirten Cappelaere, “Yemen’de bugün 7 milyon çocuk her gece yatağa aç giriyor. 400 bin çocuk da yetersiz beslenme yüzünden her an ölebilir.” dedi. Cappelaere, iç savaşın devam ettiği Yemen’in çocuklar için dünyadaki en kötü yer olduğunu belirterek, uluslararası topluma, yardım çağrısında bulundu.

Almanya’dan Fona 2,5 Milyon Avro 

Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Yemen’de acıyı, açlığı ve ölümleri sonlandırmanın insanlık görevi olduğunu ifade etti. Silahların susması gerektiğini vurgulayan Maas, BM ile barış sürecini ilerletmek istediklerini, bu ilerlemeleri sağlamaya yönelik yerinde projeler için bir fon oluşturulduğunu aktardı. Maas, başlangıç için Almanya’nın fona 2,5 milyon avro verdiğini, 2019’da da 2 milyon avro vadettiğini kaydetti.(AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler