çocuklar “Yemen’de 7 Milyon Çocuk Gece Yatağa Aç Giriyor”

Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen toplantıda UNICEF Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Direktörü Geert Cappelaere, Yemen'de 7 milyon çocuğun her gece yatağa aç girdiğini söyledi. 

admin 12 Aralık 2018

Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Direktörü Geert Cappelaere, Yemen‘de 7 milyon çocuğun her gece yatağa aç girdiğini söyledi. Cappelaere, Berlin’de UNICEF Almanya Başkanı Georg Graf Waldersee ile düzenlediği basın toplantısında Yemen’deki izlenimlerini anlatarak, çocukların durumuna dikkati çekti.

“400 Bin Çocuk Ölebilir”

Ülkede, 11 milyon çocuğun insani yardıma muhtaç olduğunu belirten Cappelaere, “Yemen’de bugün 7 milyon çocuk her gece yatağa aç giriyor. 400 bin çocuk da yetersiz beslenme yüzünden her an ölebilir.” dedi. Cappelaere, iç savaşın devam ettiği Yemen’in çocuklar için dünyadaki en kötü yer olduğunu belirterek, uluslararası topluma, yardım çağrısında bulundu.

Almanya’dan Fona 2,5 Milyon Avro 

Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Yemen’de acıyı, açlığı ve ölümleri sonlandırmanın insanlık görevi olduğunu ifade etti. Silahların susması gerektiğini vurgulayan Maas, BM ile barış sürecini ilerletmek istediklerini, bu ilerlemeleri sağlamaya yönelik yerinde projeler için bir fon oluşturulduğunu aktardı. Maas, başlangıç için Almanya’nın fona 2,5 milyon avro verdiğini, 2019’da da 2 milyon avro vadettiğini kaydetti.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |