İSVEÇ İsveç’te Camiye Silahlı Saldırı

İsveç'in Malmö kentindeki Mahmood Camisi'ne yıl başı gecesi silahlı saldırı düzenlendi. Olay yerinde inceleme yapan polis, kurşun çekirdeği buldu.

admin 2 Ocak 2019

İsveç‘in Malmö kentindeki bir camiye silahlı saldırı düzenlendi. Devlet televizyonu SVT’nin haberine göre, Malmö kentindeki Mahmood Camisi’ne yapılan silahlı saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Anna Göransso, saldırıda caminin 3 camının kırıldığını ve olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlatıldığını söyledi.

“Polis, Olay Yerinde Birkaç Kurşun Çekirdeği Buldu”

Cami Başkanı Kareem Lone, “Çevre sakinleri silah seslerini yılbaşı kutlaması yapanların attığı havai fişek zannetmişler. Caminin dış duvarındaki camların kıldığını fark ettik ve polise haber verdik. Polis, olay yerinde birkaç kurşun çekirdeği buldu.” ifadesini kullandı.

Saldırının sebebinin henüz bilmediğini aktaran Lone, polisin incelemelerinin devam ettiğini ve olayla ilgili henüz gözaltı olmadığını kaydetti.

Saldırılar 10 Kat Arttı

İsveç‘te Uppsala Üniversitesi’nin yaptığı araştırma camileri hedef alan ırkçı saldırılardaki artışı gözler önüne sermişti. Üniversitenin 2017 yılını baz alarak yaptığı araştırmada, saldırıların bir önceki yıla göre 10 kat arttığına dikkati çekilmiş, 38 cami ve mescidin saldırıya uğradığı duyurulmuştu. (P,AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar