AP Seçimleri “Avrupa Hedeflerinden Uzaklaştıkça Güçsüzleşiyor”

Almanya’nın ilk azınlık siyasi oluşumu Yenilik ve Adalet Partisi (BİG) Genel Başkanı Haluk Yıldız, “Avrupa kendi ideallerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor. Dünya politikasında öngörüldüğü gibi rol alamıyor” dedi.

admin 5 Şubat 2019

Almanya’nın ilk azınlık siyasi oluşumu Yenilik ve Adalet Partisi (BİG),  Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde yarışacak çoğunluğu Türk olmak üzere göçmen kökenlilerden oluşan 40 kişilik aday listesini tanıttı. Köln kentinde düzenlenen toplantıda konuşan BİG Partisi Genel Başkanı Haluk Yıldız, AP seçimleri için hazır olduklarını belirterek, özellikle Avrupa’da yaşayan göçmen kökenlilerin temsilcisi olacaklarını ifade etti. AP’ye girmenin stratejik bir önemi olduğunu vurgulayan Yıldız, “Biz artık Avrupa’dayız. Biz Avrupalıyız. Avrupa’nın bir parçasıyız ve tabii ki Avrupa’nın geleceği için tüm Avrupalılar ile birlikte çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

“Güçlü Bir Avrupa İçin Yola Çıktık”

Avrupa’nın hedeflerinden sapmaya başladığının altını çizen Yıldız, “Avrupa kendi ideallerinden uzaklaştıkça güçsüzleşiyor. Dünya politikasında öngörüldüğü gibi rol alamıyor. Bir gün Amerika’nın ertesi gün Rusya’nın şamar oğlanı gibi bir yandan bir yana sürükleniyor ve maalesef hiçbir yerde sözünü geçiremiyor. Biz böyle bir Avrupa istemiyoruz” dedi.

Avrupa’nın ideallerine dönmesi gerektiğini belirten Yıldız, güçlü bir Avrupa ve dolayısıyla güçlü bir Almanya’yı yeniden oluşturmak için yola çıktıklarını kaydetti. Yıldız, “Avrupa, merkeze insanı alarak insan onurunu, özgürlüğü, demokrasiyi, eşitliği, adalet içinde ve tüm azınlıkları da kapsayan insan haklarının sancağını tekrar açmalıdır. Biz bunun için Avrupa’ya geldik. Biz bunun için Avrupa’dayız.” dedi.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |