Almanya Berlin’de Yeni Zelanda’daki Saldırıda Hayatını Kaybedenler Anıldı

Almanya’nın başkenti Berlin'de Yeni Zelanda'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için Kur'ân-ı Kerîm okundu.

admin 22 Mart 2019

Almanya İslam Konseyi (IR), Berlin İslam Federasyonu (IF), Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Berlin Bölgesi, İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatı Berlin ve Berlin Alperen Ocakları tarafından kentin büyük camilerinden IGMG’ye bağlı Mevlana Camisi’nde, Yeni Zelanda’daki terör saldırısında hayatın kaybedenler için “Büyük dua programı” etkinliği düzenlendi.

Yeni Zelanda'da Terör Saldırısı

Terörün Söndürdüğü Hayatlar: Akademisyenler de Var Mühendisler de

19 Mart 2019

“Irkçılığı, Yabancı Düşmanlığını, Din Düşmanlığını Asla Kabul Etmeyiz”

Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, programı düzenleyen derneklerin başkanları, bazı Hristiyan derneklerinin temsilcileriyle çok sayıda Müslümanın iştirak ettiği etkinlikte, Kur’ân-ı Kerîm okundu ve dua edildi. Burada bir konuşma yapan Çelik, Biz de burada her zaman söylüyoruz; ırkçılığı, yabancı düşmanlığını, din düşmanlığını asla kabul etmeyiz. Buradaki din düşmanlığı da bizim için bütün dinleri kapsıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Nefret ve Şiddet Bizim Ortak Düşmanımızdır”

Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici de Yeni Zelanda’daki saldırıların terörün, şiddetin ve nefretin dini olmadığını gösterdiğini belirterek, “Biz toplum olarak insanlık dışı beyanlara ve davranışlara birlikte karşı çıkmalıyız. Nefret ve şiddet bizim ortak düşmanımızdır.” diye konuştu.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |