Almanya Almanya’da İşlenen Suçlar Arasında İlk Sırada Hırsızlık Var

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, ülkede geçen yıl 5 milyon 555 bin suç işlendiğini, bu rakamın 2017'ye göre yüzde 3,6 düşüş anlamına geldiğini söyledi.

admin 3 Nisan 2019

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Federal Suç Dairesi Başkanı Holger Münch ve Schleswig Holstein Eyalet İçişleri Bakanı Hans Joachim Grote ile Federal Basın Merkezinde 2018 yılı Suç İstatistik Raporu’nu açıkladı. Ülkede geçen yıl 5 milyon 555 bin suç işlendiğini belirten Seehofer, bu rakamın 2017’ye göre yüzde 3,6 düşüş anlamına geldiğini bildirdi. Seehofer, “Almanya, dünyanın en güvenli ülkelerinden biri.” ifadesini kullandı.

Hırsızlık Birinci Sırada

Ülkede 1992 yılından bu yana en az suçun geçen yıl işlendiğine işaret eden Seehofer, gelecek yıl da suç oranının düşmesi durumunda bir başarıdan söz edilebileceğini kaydetti. İşlenen suçlar arasında hırsızlığın birinci sırada yer aldığına dikkati çeken Seehofer, en fazla bankalar ve diğer iş yerlerinin hedef alındığını söyledi.

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley de ”Almanya güvenli bir ülkedir. Güçlü bir hukuk devletimiz mevcut.” dedi. Barley ayrıca, Almanya’da son yıllarda görevini yapmaya çalışan polis ve ambulans çalışanlarına yapılan saldırıların da dikkate alınması gerektiğini, bu insanların amacının hayat kurtarmak olduğunu vurguladı.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |