ALMANYA Alman Adalet Bakanından İltica Yasasının Sertleştirilmesine İtiraz

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley, Alman hükümetinin geçen yasama döneminde iltica yasası gibi düzenlemeleri sıkılaştırıldığını, bu yasaların şimdi tutarlı şekilde uygulanması gerektiğini ifade etti.

admin 7 Ocak 2019

Sosyal Demokrat Parti tarafından (SPD) Avrupa Parlamentosu seçiminde liste başı adayı gösterilen Adalet Bakanı Katarina Barley, Almanya‘da iltica yasasını daha da sertleştirmek isteyen İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in talebine karşı çıktı. Barley, Welt gazetesine verdiği röportajda, yasaları sürekli kapsamlı şekilde sertleştirmenin iyileştirici etkisi olmayacağını vurguladı. “Geçen yasama döneminde iltica yasası gibi mevcut düzenlemeleri önemli noktalarda iyileştirdik ve sıkılaştırdık. Şimdi bunları tutarlı şekilde uygulamak lazım.” ifadesini kullanan Barley,  Seehofer’in getireceği önerileri çok iyi şekilde inceleyeceğinin altını çizdi.

Mihalic: “Hukuk Devletinin Suç Olaylarına Cevabı Ceza Hukukudur”

Yeşiller Partisi Federal Meclis Grubu’nun iç politika sözcüsü Irene Mihalic de iltica yasalarının sertleştirilmesine karşı çıkarak, “Hukuk devletinin suç olaylarına cevabı ceza hukukudur.” değerlendirmesinde bulundu. Mihalic, her olaydan sonra yasaların değiştirilemeyeceğini kaydetti.

Adalet Bakanı

Seehofer: "İltica Talebi Reddedilenler Gözaltına Alınsın"

13 Aralık 2018

Seehofer, bir ay önce yaptığı açıklamada, iltica talebi reddedilenlerin, özellikle de suç işleyenlerin sınır dışı edilmesi için tüm imkanların kullanılmasını gerektiğini belirterek, “Bir kişi sınır dışı edilecekse, ortadan kaybolmaması için onu gözaltına almamız lazım.” yorumunda bulunmuştu. İltica yasasının daha da sertleştirilmesini isteyen Seehofer, bu konuda hükümete öneriler sunacağını dile getirmişti.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar