Fransa Fransa’da Patlama: 8 Kişi Yaralandı

Fransa'nın Lyon şehrinde kaldırımda meydana gelen patlamada en az 8 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron partamayı "saldırı" olarak nitelendirdi.

admin 24 Mayıs 2019

Fransa’nın Lyon şehir merkezindeki  Victor Hugo sokağında, bir fırının önünde akşam 17:30 sularında meydana gelen patlamada en az 8 kişi yaralandı. Yaralılar arasında 8 yaşındaki bir çocuğun da olduğu duyuruldu. Lyon Savcılığı’ndan yapılan açıklamada, “bomba düzenekli bir paketin infilak ettiğinden” şüphelenildiği kaydedildi. Bir polis kaynağı da kolide vida bulunduğunu söyledi.

Yerel Progrès gazetesi, koliyi bisikletli bir kişinin kaldırıma bıraktığını iddia etti. Şüphelinin olay yerinden ayrılmasından 2 dakika sonra da patlamanın gerçekleştiği belirtildi. Polisin şüpheli şahısı aradığı aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Macron’dan “Saldırı” Açıklaması

Öte yandan gençlerin sorularını cevapladığı Youtube yayınında patlama ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olayın bir “saldırı” olduğunu belirtti. Macron, saldırıda yaralıların bulunduğunu ancak can kaybının yaşanmadığını söyledi.

Polisin patlama bölgesinde geniş güvenlik önlemleri aldığı kaydedilirken polis vatandaşlara, güvenlikleri için patlamanın yaşandığı bölgeden uzak durma çağrısında bulundu.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar