'Fransa'

Fransa’da Patlama: 8 Kişi Yaralandı

Fransa'nın Lyon şehrinde kaldırımda meydana gelen patlamada en az 8 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron partamayı "saldırı" olarak nitelendirdi.

24 Mayıs 2019 admin

Fransa’nın Lyon şehir merkezindeki  Victor Hugo sokağında, bir fırının önünde akşam 17:30 sularında meydana gelen patlamada en az 8 kişi yaralandı. Yaralılar arasında 8 yaşındaki bir çocuğun da olduğu duyuruldu. Lyon Savcılığı’ndan yapılan açıklamada, “bomba düzenekli bir paketin infilak ettiğinden” şüphelenildiği kaydedildi. Bir polis kaynağı da kolide vida bulunduğunu söyledi.

Yerel Progrès gazetesi, koliyi bisikletli bir kişinin kaldırıma bıraktığını iddia etti. Şüphelinin olay yerinden ayrılmasından 2 dakika sonra da patlamanın gerçekleştiği belirtildi. Polisin şüpheli şahısı aradığı aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Macron’dan “Saldırı” Açıklaması

Öte yandan gençlerin sorularını cevapladığı Youtube yayınında patlama ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, olayın bir “saldırı” olduğunu belirtti. Macron, saldırıda yaralıların bulunduğunu ancak can kaybının yaşanmadığını söyledi.

Polisin patlama bölgesinde geniş güvenlik önlemleri aldığı kaydedilirken polis vatandaşlara, güvenlikleri için patlamanın yaşandığı bölgeden uzak durma çağrısında bulundu.(fk)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler