Almanya Almanya Vatandaşlığına Geçişte Türkler İlk Sırada

Almanya Federal İstatistik Dairesi, 2018 yılında 112 bin 340 yabancının vatandaşlık aldığını açıklarken, ilk sırada Türklerin olduğu duyuruldu.

admin 29 Mayıs 2019

Almanya’da 2018 yılında 112 bin 340 yabancı vatandaşlık aldı. Bunlar arasında 16 bin 700 kişi ile Türkler, bir önceki yılda olduğu gibi ilk sırada yer aldı.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis), 2018 yılında vatandaşlık alan yabancılar arasında Türklerin yine birinci sırada olduğunu açıkladı. Destatis’in verilerine göre, 2018’de 112 bin 340 yabancı Almanya vatandaşlığına geçti. Bunların 16 bin 700’ünü de Türk vatandaşları oluşturdu.

İkinci Sırada İngilizler Var

Böylece Almanya vatandaşlığına geçen yabancılar arasında Türkler bir önceki yıl olduğu gibi yine birinci sırada yer aldı. 2017’de de 14 bin 984 Türk, Alman vatandaşlığına geçmişti.
Vatandaşlığa geçiş sıralamasında Türkiye’yi, 6 bin 640 kişi ile İngiltere, 6 bin 220 kişi ile Polonya ve 4 bin 325 kişi ile Romanya izledi.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |