Cami Saldırıları Almanya’da Camiye Saldırıp Kur’an-ı Kerimleri Yırtan Zanlı Yakalandı

Almanya’nın Bremen şehrindeki Rahman Camisi’ne saldırarak yaklaşık 50 Kur'an-ı Kerim yırtıp bazılarını da tuvalete atan zanlı yakalandı. 

admin 19 Eylül 2019
Almanya’nın Bremen şehrinde bulunan Rahman Camisi, 8 Haziran’da İslamofobik saldırının hedefi olmuştu. Saldırıda 50 adet Kur’ân-ı Kerîm tahrip edilmiş, bazıları ise tuvalete atılmıştı. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs ise yakalanamamıştı.

Suçunu İtiraf Etti

Yaklaşık iki hafta önce ise Almanya’nın kuzeyinde bulunan Schleswig şehrindeki Veysel Karani Camisi’ne bir saldırı gerçekleştirildi. Bir Kur’an-Kerîm’in yırtıldığı saldırıyı gerçekleştirenler arasında Rahman Camisi’ne yönelik saldırıyı gerçekleştiren zanlının da olduğu belirlendi. Polis tarafından yakalanan saldırgan, Rahman Camisi’ne yaptığı saldırıyı itiraf etti. 

Veysel Karani Camisi’ne de Saldırmış

Olay ile ilgili başlatılan soruşturmada ırkçı saldırganın, Rahman Camisi‘nden bir ay sonra da Veysel Karani Camisi’ne saldırdığı ortaya çıktı. Bu saldırıda da Kur’ân-ı Kerîm sayfaları koparılıp tuvalete atılmıştı. 

Benzer saldırılar Almanya’nın Minden ve Münster şehirlerinde de gerçekleştirilmişti.(bb) 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |