İslamofobik Saldırı Almanya’da Başörtülü Kadına Çirkin Saldırı: Başından Aşağı Alkol Döktü

Almanya’nın başkenti Berlin'de çocuklarıyla birlikte metroya binmek isteyen başörtülü bir kadın ırkçı saldırıya uğradı. Saldırgan başörtülü kadına hakaret edip başından aşağı alkol döktü.

admin 30 Eylül 2019

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Hellersdorf Metro İstasyonu’nda meydana gelen olayda ırkçı bir saldırgan, başörtülü kadına hakaret edip başından aşağı alkol döktü. Berlin polisinden yapılan açıklamada, 29 yaşındaki kadının daha önce de iki çocuğuyla yolda yürürken yine aynı saldırgan tarafından ırkçı hakaretlere maruz kaldığı kaydedildi. Bunun üzerine ise Müslüman kadının saldırgana dava açtığı duyuruldu.

Saldırı Nasıl Gerçekleşti?

Polisin yaptığı ilk incelemelere göre 35 yaşındaki saldırgan, çocuklarıyla birlikte metroya binmek isteyen kadının üzerine yürüyerek hakaretlerde bulundu. Bunun akabinde ise elinde bulunan şişedeki alkolü kadının başından aşağıya doğru döktüğü kaydedildi. Olay yerinde bulunan güvenliğin müdahil olmasıyla birlikte ırkçı saldırganın tutuklandığı ifade edildi.

Almanya’da Geçtiğimiz Yıl 910 Saldırı Gerçekleşti

Almanya’da geçtiğimiz yıl Müslümanlara ve camilere yönelik 910 saldırı gerçekleştirildi. Bu, 2017 yılına kıyasla (1075 saldırı) daha az gibi görünse de, yaralananların sayısında ise artış (32’den 54’e) söz konusu.(bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar