Almanya Almanya’da Polisleri Kurtaran Türk Taksici Kahraman İlan Edildi

Almanya’da önce taksisinde bulduğu 100 bin avroyu sahibine geri ulaştıran, daha sonra ise yolda bir saldırgan ile kavga eden iki polisi kurtaran Atilla Talu kahraman ilan edildi.

admin 9 Ekim 2019

Almanya’nın Hannover şehrinde meydana gelen olayda, 2006 yılından beri bu şehirde yaşayan 55 yaşındaki Atilla Talu, iki ayrı kahramanlık hikâyesiyle Almanya’da çifte kahraman ilan edildi. Talu 2018’in şubat ayında yaşanan ilk kahramanlık örneğinde, taksisinde bir oto galericinin unuttuğu 100 bin avroyu sahibine geri verdi. Galerici, Talu’ya bunun üzerine 3.800 avro ve bir de motorsiklet hediye etti.

Polisleri Saldırganın Elinden Kurtardı

Pazar günü yaşanan olayda ise Atilla Talu, taksisiyle Hannover’in Linden ilçesinde bir sokakta kırmızı ışıkta beklerken, iki polisin bir adamla kavga hâlinde olduğunu farketti. Hemen aracından inip, olaya müdahil olan Atilla Talu, yaşananları şu sözlerle aktardı: “Saldırgan iri yarı birisiydi ve iki polisi de kollarının arasında sıkıştırmıştı. Kollarını arkaya doğru çektim, bunun üzerine polisler ellerini kelepçeledi.” Polisler, Talu’ya teşekkürlerini iletirken, olayı takip eden etraftaki insanlar ise, olay sonrası kahraman taksiciyi alkışladı.

Saldırganın sarhoş veya uyuşturucu bir madde alıp almadığı henüz tespit edilmedi. Bir polis memuru ise olayda hafif yaralandı.(bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |