Irkçılık Almanya’da Irkçılık Son İki Yılda İki Kat Arttı

Almanya’da Federal Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi, Almanya’da meydana gelen ırkçı olayların son iki yılda 2 kat arttığını duyurdu.

admin 19 Aralık 2019

Almanya Federal Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi, ülkede göçmenlere ve yabancılara yönelik son üç senede yaşanan ayrımcılıklarla alakalı bir rapor yayınladı. Buna göre 2016’da 2 bin 181, 2018’de 4 bin 216, 2019’da ise 3 bin 533 ırkçı vaka meydana geldiği duyuruldu. Bunların büyük çoğunluğunun ise insanların kökeni ve ten renginden dolayı olduğu kaydedildi.

Açıklanan rakamlara göre 2018’de yaşı nedeniyle ayrımcılığa uğrayanların sayısı 485’e ulaştı. Ayrıca 2019’un ilk 10 ayında 855 kişinin cinsiyet ayrımcılığına uğradığı belirtildi.

“Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi Güçlendirilmesi Gerek”

Almanya’da ırkçılığın iki kat artmasına karşın Federal Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi’nde çalışanların sayısında çok fazla bir artış olmaması eleştirilere neden oldu. 10 yıl önce 24 kişinin çalıştığı Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi’nde şu anda 32 kişi çalışırken, bu durumu eleştiren muhalefetteki Hür Demokrat Parti(FDP) Genel Başkan Yardımcısı Katja Suding, “Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi’nin güçlendirilmesi gerek.” ifadelerini kullandı.(bb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar