'İslamofobi'

Müslümanlara Irkçı Tehdit: “İsveç’i Terk Etmezseniz Çocuklarınız Ölecek”

İsveç'te İslam Kültür Derneği'ne gönderilen mektupta, "İsveç'i terk etmezseniz çocuklarınız ölecek'', ''26 gün içinde camiler ve çevresinde cinayetler işlenecek'' tehdidinde bulunuldu.

İsveç’te İslam Kültür Derneğine, ”26 gün içinde camiler ve çevresinde cinayetler işlenecek” ifadelerinin yer aldığı bir tehdit mektubu gönderildiği bildirildi.

Göteborg şehri yakınındaki Trollhattan kasabasında bulunan derneğe gönderilen mektup endişeye neden olurken, dernekte çocuklara verilen eğitim iptal edildi. Mektupta, “İsveç’i terk etmezseniz çocuklarınız ölecek” şeklinde ifadeler yer alırken , ”26 gün içinde camiler ve çevresinde cinayetler işlenecek” tehdidinde bulunuldu.

Polis Bizi Korumak Zorunda

İslam Kültür Derneği Yöneticisi Shadi Mansor, İsveç medyasına yaptığı açıklamada, tehditlerin ciddi olduğunu belirtti. Kıbleye dönerek namaz kıldıklarını hatırlatan Mansor, ”Biz Mekke’ye dönerek ibadet ederken kendimizi koruyamayız. Polis bizi korumak zorunda, biz sadece kapıyı kapatabiliriz.” dedi.

Polis İnceleme Başlattı

Fyrbodal Emniyet Müdürlüğünden komiser Rickard Fremark, olay hakkında yorum yapmanın çok erken olduğunu ifade ederek, tehdit mektubuna ilişkin inceleme başlattıklarını duyurdu.

İsveç’te Expo dergisi de geçtiğimiz hafta aşırı sağcıların sosyal medyada kullandığı 11 kapalı grubun yazışmalarını ortaya çıkarmıştı. Derginin haberine göre, ırkçıların kapalı gruplarında en çok Müslümanlara yönelik tehdit ve nefret ifadeleri bulunurken; sığınmacı, Afrikalı ve İsveçli sol siyasetçiler de hedef gösterildiği kaydedilmişti.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler