Portekiz Camide Evsizler için Noel Yemeği

Lizbon Merkez Cami’de evsizler ve ihtiyaç sahipleri için Noel yemeği düzenlendi.

admin 29 Aralık 2019

Portekiz’in Lizbon kentinde Müslümanlar, camide evsizler ve ihtiyaç sahipleri için Noel yemeği düzenledi. Sevgi, barış ve beraberlik mesajı içeren davet, Lizbon Merkez Cami cemaati tarafından düzenlendi.

Yemek organizasyonundaki görevlilerden biri “Buraya evsizler haricinde yalnız yaşayanlar ve bu Noel akşamını huzur dolu bir atmosferde diğer insanlarla bir arada geçirmek isteyenler de geliyor.” ifadelerinde bulundu.

Camiye Noel yemeği için gelen bir vatandaş camide hissettiği yakınlığı ve sevgiyi uzun bir süreden beri kendi ailesi tarafından dahi hissetmediğini, bir sofra, güzel sözler ve sıcak bir yemek gibi şeylerin özlemini duyduğunu belirtti.

Organizasyondaki gönüllülerden Nuria Tarmohamed, Noel yemeğine yaklaşık 80-90 kişinin katıldığını söyledi. “Camide verilen yemekten sonra akşam bizim için devam ediyor. Camiye gelmeyen evsiz vatandaşlara sokaklara dikip yemek dağıtıyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

Lizbon Merkez Cami cemaati tarafından düzenlenen bu Noel yemeği, din ve ırk ayrımının ortadan kaldırıldığı örnek bir hayır işi olarak kayıtlara geçti. (hç)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |