Almanya Almanya’da Vali Cinayeti Zanlısı Stephan E.’den Yeni İfade: “Ben Vurmadım!”

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetiyle alakalı gözaltında bulunan katil zanlısı Stephan Ernst, savcıya yeniden ifade verdi ve Lübcke cinayetini Markus H. adlı kişinin gerçekleştirdiğini belirtti.

admin 10 Ocak 2020

Almanya’da 2 Haziran’da evinin bahçesinde öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetinin yankıları sürüyor. Cinayetle alakalı cezavinde tutulan katil zanlısı Stephan Ernst, savcılığa yeni bir ifade verdi. Lübcke cinayetinin kendisiyle alakası olmadığını dile getiren Ernst, amaçlarının Lübcke’yi tabancayla korkutmak olduğunu belirtti. Ernst, Lübcke’yle olay yerinde aralarında tartışma ve kargaşa çıktığını, tabancanın ise bu sırada Markus H.’nın elinde bulunduğunu belirtirken, Markus H.’nın çıkan boğuşma sonucu Lübckeye ateş ettiğini belirtti.

Soruşturmayı sürdüren savcılık ve polis yetkilileri, şimdi zanlının doğru söyleyip söylemediğini araştıracak.

Evinin Bahçesinde Öldürülmüştü

Kassel Valisi Walter Lübcke, 2015’te mültecilerin Almanya’ya gelmelerini eleştirenlere karşı, “Bu değerleri paylaşmayan istediği zaman bu ülkeyi terk edebilir. Her Alman bunu yapmakta serbesttir.” ifadelerini kullanmış ve bu açıklaması aşırı sağcı çevrelerce büyük tepki çekmişti. Vali Lübcke, 2 Haziran’da evinin bahçesinde başına tek kurşun sıkılarak öldürülmüştü.(p)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |