'Cami Saldırısı'

Almanya’da Camiye İslam Karşıtı Mektup Gönderildi

Almanya'nın Hamburg kentindeki bir camiye Müslümanlara ve İslamiyet'e hakaret içeren mektup gönderildi.

Fotoğraf: Shutterstock.com

Almanya’nın Hamburg kentindeki Yeni Beyazıt Camisi’ne kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Müslümanlara ve İslamiyet’e hakaret içeren mektup gönderildi. Hakaret ve küfür içeren İslam karşıtı mektupta ayrıca çeşitli görsel ve fotoğraflar kullanılarak Müslümanlar aleyhine nefret söylemlerine yer verildi.

Caminin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, söz konusu mektup kınanarak gönderen kişi ya da kişilere yönelik, “Burası sizin ülkeniz değil, bizim ülkemiz. Biz burada yaşıyoruz ve burada kalıcıyız, buna alışın.” denildi.

Cemiyet Başkanı Adem Bora, Perspektif’e yaptığı açıklamada, söz konusu mektubun bireysel bir eylem olduğunu düşündüğünü, mektubu çok da önemsemediklerini belirtti. “Mektup geldiğinde emniyet güçlerine bilgi verdik. Onlar da gelip incelemelerini başlattılar.” diyen Bora, açıklamalarına şöyle devam etti: “Camimizin bulunduğu bölge Hamburg’un en kozmopolit bölgelerinden biri. Şimdiye dek camimiz hiçbir saldırıya uğramadığı gibi, herhangi bir huzursuzluk da yaşamadık. Bu nedenle bu mektubu önemsiz bir istisna olarak değerlendiriyoruz.”

İslam karşıtı mektup cami cemaatinin yanı sıra sosyal medyada da büyük tepki çekti. Yapılan yorumlarda Almanya’da aslında ırkçıların azınlıkta olduğu, tüm insanların eşit olduğu ve herkesin dinine saygı duyulması gerektiği gibi sözler yer aldı. (AA, P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler