İsveç İsveç’te İki Farklı Camiye Mektupla Şüpheli Madde Gönderildi

İsveç'te art arda iki farklı camiye içinde şüpheli beyaz toz bulunan mektup gönderildi.

admin 11 Kasım 2020

İsveç’in Malmö kentinde İslam Merkezine bağlı camiye 10 Kasım tarihinde mektup içerisinde “tehlikeli madde” gönderildiği bildirildi. İsveç Güney Emniyet Müdürü Kim Hild, resmi haber ajansı TT’ye, camiye gönderilen mektubun içinde tehlikeli madde bulunduğunu söyledi.

Söz konusu maddenin içeriği hakkında bilgi vermeyen Hild, “Soruşturmanın selameti açısından maddenin içeriğini şimdi açıklayamayız. Olayda kimse yaralanmadı. Uzman ekiplerimiz mektubun içindeki maddeyi araştırıyor.” ifadesini kullandı. Hild, cami etrafında güvenlik önlemlerinin artırıldığını ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Malmö’deki Başka Bir Camiye de Şüpheli Madde Gönderildi

11 Kasım tarihinde Malmö Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Malmö kentinde bulunan Mahmood Camii’ne de mektup içerisinde şüpheli beyaz toz madde gönderildiği belirtildi. Açıklamada, yapılan incelemeler sonucu şüpheli beyaz tozun zararsız olduğu ve olay hakkında soruşturma açıldığı vurgulandı.

Emniyetten bugün yapılan açıklamada, dün İslam Merkezine bağlı camiye gönderilen mektup içindeki maddenin de beyaz toz olduğunu ve yapılan incelemeler sonucunda tozun zararsız olduğunun tespit edildiği bildirildi. (AA, P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |