'Fransa'

Muhalefet Lideri: “Laiklik Kılıfı Altında Müslümanlara Yönelik Nefret Var”

Fransa'da aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Hareketinin lideri Jean-Luc Melenchon, "Bu ülkede laiklik kılıfı altında Müslümanlara yönelik nefret var. Laiklik bir dinden nefret etmek anlamına gelmiyor." dedi.

Fotoğraf: GERARD BOTTINO / Shutterstock.com

Melenchon, BFMTV kanalında, ülkede son dönemde artan İslam karşıtlığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Müslümanlara saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Melenchon, Müslümanlara hep şüpheyle bakmaya son verilmesini istedi.

Melenchon, bazılarının hoşuna gitmese de bunları söylemeye devam edeceğini kaydetti. “Bu ülkede laiklik kılıfı altında Müslümanlara yönelik nefret var. Laiklik bir dinden nefret etmek anlamına gelmiyor.” diyen Melenchon, Müslümanlardan nefret edilmesine karşı olduğunu belirtti.

“Ayrılıkçılık Yasa Tasarısı Müslümanları Hedef Gösteriyor”

2022’de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylığı için 150 bin Fransız’ın imzasını topladığını ifade eden Melenchon, terörle mücadelede yöntemin değişmesi gerektiğini kaydetti. Melenchon daha önce yaptığı bir açıklamada da çıkarılmak istenen “ayrılıkçılık” yasasıyla sadece İslam’ın hedef gösterildiğini ifade etmişti.

Fransa’da son dönemde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin ve siyasetçilerin İslam karşıtı açıklamaları ve uygulamaları tepkilere neden oluyor. (AA, P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler