Almanya İmamın Ölümünden Sonra Şüphelilere Tutuklama Emri

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde hayatını kaybeden imamın zan altında olan kardeşi ve eşi tutuklandı.

admin 28 Aralık 2020

Baden-Würrtemberg eyaletinde bulunan Ebersbach an der Fils belediyesinde 26 yaşındaki imamın ölümünden sonra kardeşi ve imamın eşi zan altında. Tutuklama kararı çıkarılan iki şüpheli polisin araştırmaları sonrası muhtemel suç ortağı olarak sorgulanacak. Polisin yaptığı açıklamaya göre araştırmalar Noel tatili döneminde de devam etti. Bu süreçte imanın eşine ve kardeşine şüpheli durum ortaya çıktı. Cumartesi günü imamın evinde arama yapan polis, eşinin de ilgisi olan başka bir evi de aradı. Polis, aramada bulduğu delilleri değerlendiriyor.

Polis ile savcılığın ortak yaptıkları açıklamada öldürülen kişi, eşi ile birlikte saat 18:00 sularında Gentenriedweg sokağının yakınında çakıllı bir patikada yürüyüşe çıkmıştı. Eşinin beyanına göre kimliği belirsiz iki kişi gence yaklaştı ve saldırmaya başladı. Beyana göre, failler saldırdıktan sonra olay yerinden kaçtı. Eşi saldırıdan hafif yaralanmalarla kurtulurken, ağır yaralanan genç imam hayatını kaybetti. Saldırının arkasında ırkçı motivasyonun olmasından şüpheleniliyordu.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |