Kovid-19 Aşısı Birleşik Krallık’ta Üçüncü Doz Kovid-19 Aşısı Yapılacak

Birleşik Krallık Sağlık Bakanı, üçüncü doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı uygulamasına bu ay başlanacağını açıkladı.

8 Eylül 2021

Birleşik Krallık Sağlık Bakanı Sajid Javid, ülkede üçüncü doz yeni tip koronavirüs (Kovid19) aşısı uygulamasına bu ay içinde başlanacağından emin olduğunu ancak uygulama öncesinde tavsiye kararının çıkmasını beklediklerini söyledi.

Kovid-19 Aşısı

ABD'de Üçüncü Doz Aşı, İkinci Dozdan 8 Ay Sonra Yapılacak

18 Ağustos 2021

Javid, Sky News’e yaptığı açıklamada, üçüncü doz Kovid19 aşısıyla ilgili duyurunun “gelecek birkaç gün içinde” yapılacağını belirtti. Uygulama için Aşılama ve Bağışıklık Ortak Komitesinin (JCVI) kararı gerektiğine işaret eden Javid, “Kimin, ne zaman üçüncü doz aşı olacağı konusunda birkaç gün içinde JCVI’den gelebilecek nihai tavsiyeyi bekliyoruz.” dedi.

Uygulama Eylül Ayı İçinde Başlanacak

Kovid-19

"Kovid-19 Aşıları, Birleşik Krallık'ta 60 Bin Kişinin Ölümünü Engelledi"

30 Temmuz 2021

Tavsiyenin, üçüncü dozun halihazırda yapılan aşılardan farklı mı yoksa aynı mı olması gerektiği konusunda bilgi içermesini beklendiklerini vurgulayan Javid, üçüncü doz uygulamasına bu ay içinde başlanacağından emin olduğunu dile getirdi.

Kurumun 12-15 yaşındakilere aşı yapılmasına ilişkin kararının da beklendiğini söyleyen Javid, aşı öncesi çocuklar için ebeveynlerinin onayının alınacağını ancak çocuğun ailesine rağmen aşı olabileceğini de ifade etti. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, ülkede 16 yaş ve üstü nüfusun yüzde 88,8’i ilk, yüzde 80,1’i de ikinci doz aşıyı olmuş durumda. Vakalarda artış görülen ülkede günlük can kayıpları 200’ü geçmeye başladı. Bu nedenle kış öncesi üçüncü doz aşılarla Kovid19‘a karşı daha güçlü koruma sağlanması amaçlanıyor. (AA)

Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |