ALMANYA Almanya’da Bir Türkün Yaşadığı Daireye Kundaklama Girişimi

Almanya'nın Solingen kentinde bir Türkiye kökenlinin kaldığı apartman dairesinin balkonuna kundaklama girişiminde bulunuldu.

admin 21 Ekim 2021

Almanya’nın Solingen kentinde bir Türkiye kökenlinin kaldığı apartman dairesinin balkonuna, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce molotofkokteyli atılarak kundaklama girişiminde bulunuldu. Olayla ilgili, savcılık ve polis yaptıkları yazılı açıklamada, cinayete teşebbüsten soruşturma başlatıldığını duyurarak olayın aydınlatması için halktan yardım istedi. Açıklamada, Schwert Caddesi’ndeki bir apartman dairesinin balkonuna gece 02.00 sularında içinde yanıcı sıvı bulunan bir şişe atıldığı belirtildi.

Yangını Kendi İmkanları ile Söndürdü

Olayda hafif yaralandığı belirtilen 48 yaşındaki kiracının yangını kendi imkanlarıyla söndürüp polisi aradığı belirtilirken, Wuppertal savcılığı ve polisinin olayla ilgili cinayete teşebbüsten soruşturma başlattığı duyuruldu.

Solingen Faciası

"Solingen Faciası Almanya'daki Ne İlk Ne de Son Saldırı"

30 Mayıs 2019

“Saldırının Gerçekte Kimi Hedef Aldığını Henüz Söyleyemeyiz”

29 Mayıs 1993’te Almanya’nın Solingen şehrinde, Mevlüde ve Durmuş Genç ailesinin evi ırkçılar tarafından kundaklanmış ve 5 kişi hayatını kaybetmişti. Wuppertal Savcılığı Sözcüsü Wolf-Tilman Baumert, bu durumdan dolayı hemen sonuçlara varılmaması konusunda uyardı. Kundaklamanın ırkçı motifli olup olmadığına dair ise, “Saldırının gerçekte kimi hedef aldığını henüz söyleyemeyiz” açıklamasını yaptı.

Apartmanda ve semtte çok sayıda göçmen kökenli aile yaşasa da, yabancı düşmanlığına dair somut bir kanıt olmadığı aktarıldı. Baumert, konuyu her yönden araştırdıklarını ekledi. Polis, Wuppertal Savcılığı adına soruşturmayı yürütüyor ve olası faillere dair kanıt sunabilecek tanıklardan 0202-284-0’ı aramalarını istiyor. (AA/P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |