Hollanda Amsterdam’da İklim Politikaları Protesto Edildi

Hollanda'nın farklı kentlerinden yaklaşık 40 bin kişi, iklim politikalarını protesto etmek için başkent Amsterdam'da toplandı.

admin 7 Kasım 2021

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle organize edilen “İklim Yürüyüşü 2021” kapsamında Hollanda’nın farklı kentlerinden Amsterdam’a gelen yaklaşık 40 bin kişi kentin Dam Meydanı’nda bir araya geldi. Her yaştan göstericiler, ana yolları kullanarak Westerpark’a yürüdü.

Dosya: "Çevre Krizi"

İklim Değişikliğinin Verdiği Mesaj Net: "Dünyamız Tehlikede!"

30 Kasım 2020

Göstericiler, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 26. Taraflar Konferansı’nda (COP26) çevre için daha etkili kararlar alınması çağrısında bulundu.

Hollanda hükûmetinin iklim politikalarını eleştiren göstericiler, “İkinci bir gezegen yok”, “Dünya’yı temiz tut yoksa tohumlar yetişmez”, “Parayı bırak çevreye bak”, “Politik iklimi değiştirin” “Gelecek nesillerimizi koru”, “Küresel uyarı, harekete geç” ve “İklimi geç kalmadan kurtar” yazılı pankart ve dövizler taşıdı.

Üzerine “İklim adaleti için mücadele” yazan pankart taşıyan göstericiler yürüyüş boyunca, “Ne istiyoruz? İklim adaleti. Ne zaman istiyoruz? Şimdi.” şeklinde sloganlar attı.

Göstericiler taşıdıkları pankartlarda küresel sıcaklığın kısa sürede 1,5 dereceden fazla artacağına işaret edilerek siyasetçilerden acil önlem istedi. Göstericilere eşlik eden polis, yürüyüş güzergahındaki bazı yolları trafiğe kapattı. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar