Cami Saldırıları Belçika’da Bir Camiye 2 Haftada 3 Ayrı Saldırı Gerçekleştirildi

Belçika'da bir cami iki hafta içinde üçüncü kez saldırıya uğradı. Saldırganların kimliği belirlenemezken, cami cemaati art arda gerçekleştirilen saldırılardan endişeli. 

admin 15 Şubat 2022

Belçika’nın Sint Niklaas kentinde Belçika İslam Federasyonu bünyesinde hizmet veren ve içinde caminin de bulunduğu Hilal İslam Kültür Merkezi’ne iki hafta içinde üçüncü kez saldırı düzenlendi.

Kısa süre önce de benzer bir saldırıya uğrayan Hilal İslam Kültür Merkezi’ne 11 Şubat sabahı yapılan son saldırıda caminin pencereleri ve kapıları kırıldı. Lokalde bulunan bir televizyon da parçalandı. Merkez yöneticileri ve cemaat bu saldırıların arkasında kimin olduğunu bilmediklerini, ancak siyasi bir motivasyonla yapılmış olabileceğinden şüphelendiklerini ve merkeze güvenlik için kamera sistemi kurulacağını belirttiler.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün de İslam Kültür Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınadı. Ergün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda “Belçika’nın Sint Niklaas kentindeki camimiz iki hafta içerisinde üçüncü kez saldırıya uğradı. Bu menfur saldırıları kınıyor ve faillerin adalet önünde hesap vermelerini diliyoruz. Cemaatimize geçmiş olsun.” dedi.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |