Birleşik Krallık Başbakanlık’ta Kovid-19 Kısıtlamalarını İhlal Edenlere Para Cezası

Birleşik Krallık'ta polis, Kovid-19 kısıtlamaları sırasında Başbakanlık binasında yapıldığı belirtilen partilere katılanlara para cezası verdi.

admin 29 Mart 2022

Londra Polis Teşkilatından yapılan açıklamada, hükûmet binaları ve Başbakanlık’ta Kovid-19 düzenlemelerinin ihlal edildiği iddialarına ilişkin soruşturmanın, ceza bildirimlerinin Adli Sicil Dairesine iletilecek noktaya geldiği ifade edildi.

İlk etapta 20 ceza bildiriminin yapılacağı belirtilen açıklamada, Adli Sicil Dairesi tarafından bu cezaların ilgili kişilere ulaştırılacağı vurgulandı. Adli Sicil Dairesine ileriki günlerde daha fazla başvurunun yapılabileceği de ifade edildi.

Birleşik Krallık

Boris Johnson Başbakanlık Binasındaki Partiler İçin Özür Diledi

1 Şubat 2022

Polis, ceza alan kişilerin isimlerini veya hangi etkinliklere katıldıklarını açıklamadı. Başbakan Boris Johnson da ocakta başlatılan soruşturma kapsamında soru formu gönderilen 100 kişiden biriydi.

Hukuk uzmanı Joshua Rozenberg, Sky News’e yaptığı açıklamada, para cezasına çarptırılan kişi sayısının bilinmediğini, bazı kişilerin birden fazla sabit ceza alabileceğini söyledi.

“Johnson Gitmeli”

Polisin açıklamasının ardından muhalefet bir kez daha Johnson’ı istifaya çağırdı. Ana muhalefetteki İşçi Partisi lider yardımcısı Angela Rayner, yaptığı açıklamada, sorumluluğun “aylarca İngiliz halkına yalan söyleyen Başbakan’da olduğunu, bu yüzden de “gitmesi gerektiğini” söyledi.

Birleşik Krallık’ta polis, 2020 ve 2021’de Kovid-19 kısıtlamalarının ihlal edildiği öne sürülen 12 olayla ilgili haberlerin ardından sene başında soruşturma başlatmıştı. Başbakan, etkinlikler sırasında tüm kısıtlamalara uyulduğunu savunarak istifa çağrılarını reddetmişti. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |