Almanya Rusya-Ukrayna Savaşı Bağlantılı Haftada 200 Suç İşleniyor

Almanya'da, Rusya-Ukrayna Savaşı ile bağlantılı olarak Ruslara ve Ukraynalılara yönelik haftada yaklaşık 200 suç işlendiği bildirildi.

admin 19 Nisan 2022

Federal Kriminal Dairesi (BKA) Başkanı Holger Münch, Tagesspiegel gazetesine verdiği röportajda, Rusya-Ukrayna Savaşı ile bağlantılı haftada yaklaşık 200 suç işlendiğini belirterek, “Bunların çoğu Rus kökenlilere, ancak toplumuzdaki Ukrayna kökenlilere karşı da.” ifadesini kullandı.

Münch, bunların çoğunlukla tehdit, hakaret veya mala zarar verme gibi suçlar olduğuna dikkati çekti.

Bu sayının artıp atmayacağının savaşın seyrine bağlı olacağına işaret eden Münch, BKA’nın eyaletlerde ve federal kurumlardaki bilgileri topladığını ve sürekli durum değerlendirmesi yaptığını belirtti.

Rusya-Ukrayna Savaşı’na Destek Verme Soruşturmaları

Öte yandan, “Redaktionsnetzwerk” adlı gazeteciler ağının haberine göre, Almanya’da savaşın başladığı 24 Şubat’tan bu yana Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşa destek verildiği gerekçesiyle 140’tan fazla soruşturma başlatıldı.

Haberde, soruşturmaların büyük bölümünün “Z” harfinin sembol olarak kullanılması nedeniyle açıldığı ifade edildi.

Almanya’da, Rusya’nın Ukrayna savaşında askeri araçların üzerine beyaz boyayla yazdığı “Z” harfinin ülkede savaşı destekleme sembolü olarak kullanılması hâlinde 3 yıla kadar hapis cezası verilebileceği bildirilmişti. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |