İslam Düşmanlığı Hamile Kadın Otobüste Müslüman Karşıtı Saldırıya Uğradı

Berlin'de Müslüman bir kadın bindiği otobüste saldırıya uğradı. Diziyle hamile olduğu bildirilen kadının karnına vuran saldırgan, ayrıca kadının başörtüsünü çekerek çıkarmaya çalıştı.

admin 3 Ağustos 2022

Berlin-Wilmersdorf’ta bir otobüste hamile Müslüman bir kadın sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı. Salı günü polisten yapılan açıklamada 20 yaşında bir erkek olduğu bildirilen saldırganın, 1 Ağustos Pazartesi günü öğleden sonra otobüsün üst katında seyahat etmekte olan kadına önce orta parmak göstererek sözlü hakaretlerde bulunduğu belirtildi.

Perspektif Konuşmaları

“Irkçılığın Yansıma Alanı Olarak Müslüman Kadın”

21 Mart 2021

Uğradığı sözlü saldırının ardından otobüsün alt katına inen 27 yaşındaki genç kadını takip eden saldırgan, daha sonra kadının yüzüne tükürdü. Polisin aktardığına göre saldırgan bunun ardından kadının kafasına ve omzuna vurdu, diziyle karnını tekmeledi ve başörtüsünü çıkarmaya çalıştı.

Saldırganın genç kadını ancak diğer yolcular olaya müdahale edince bıraktığı, otobüs şoförünün ise saldırganın kaçmasını önlemek için kapıları kilitlediği aktarıldı. Olay yerine çağırılan polis tarafından üzerinde uyuşturucu bulunan saldırgan bir hastanenin psikiyatri servisine kaldırıldı.

Emniyet 20 yaşındaki saldırgan hakkında soruşturma başlatırken, saldırıya uğrayan 27 yaşında ve üç aylık hamile olduğu belirtilen kadın tedavi için hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

Saldırıya dair otobüsten video kayıtları alınırken, saldırgan hakkında devam eden soruşturma, güvenlik güçleri tarafından Eyalet Ceza İşleri Soruşturma Dairesi’ne sevkedildi. (P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |